FAQ

Frequently Asked Questions

Siłownia domowa, Garage Gym

Często zadawane pytania odnośnie stworzenia swojej własnej domowej siłowni.

Ile miejsca potrzebuję na siłownie do crossfitu w domu lub garażu?

Ilość potrzebnego miejsca zależy od tego jak dużą siłownie chcesz stworzyć. Nasze najmniejsze RIGi i RACKi zajmują 960 x 1250 mm. Do tego doliczyć trzeba rozstaw sztangi i trochę miejsca wokół. 2 x 2,5m wystarczy na stworzenie ciasnej, ale własnej strefy komfortu. Na nim wykonasz większość ćwiczeń w tym wyciskanie sztangi, podciągania, a wraz z dodatkami wiele, wiele innych.

Na początek polecamy zestaw mocowany do ściany RIG . Będzie to najmniejsze i najtańsze rozwiązanie ze względu na zastosowanie tylko dwóch słupów głównych. Możesz także użyć SQUAT STAND SPEARATED, na którym umieścisz sztangę, ale nie wykonasz treningu w podwieszeniu. Jeśli masz trochę więcej miejsca warto zainwestować w RACK, tylko pamiętaj o podejściu z każdej ze stron. Dokładne wymiary każdej z konstrukcji bram funkcjonalnych znajdziesz w parametrach technicznych poszczególnych produktów.

Czy mogę sam zamontować sprzęt?

Tak! Jak najbardziej, zamontowanie sprzętu to czysta przyjemność. Do każdego produktu dołączamy bardzo dokładną, graficznie zaprezentowaną instrukcję montażu. Jest rozpisana krok-po-kroku, prostsza niż ta dołączona do produktów z IKEI. DIY (do it yourself).

*Montowanie wymaga podstawowych narzędzi – pary kluczy rozmiar 26 oraz wiertarki.

Czy podłoga w siłowni wymaga specjalnego podłoża?

To zależy na co stawiasz.  Zastosowanie maty podłogowej przede wszystkim amortyzuje upadki – zarówno Twoje jak i Twojego sprzętu. Jeśli kupujesz RACKa lub RIGa nie ma obowiązku używania mat, jednak jej zastosowanie na małej powierzchni nie będzie kosztowne, a zapewni bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o rodzaj podłoża to musi być ono stałe (najlepiej betonowe). Pamiętaj jednak, że potrzebujesz nawiercić otwory w podłodze na przykręcenie śrub mocujących.

Czy sprzęt się nie złamie?

Nie ma takiej możliwości! W przeciwieństwie do firm oferujących sprzęt z Chin, nasze produkty są wykonane z grubych kształtowników (80x80x3 mm) i atestowanej stali, która zapewnia stabilność konstrukcji i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Oprócz projektu przygotowanego przez zespół doświadczonych inżynierów i solidnego wykonania sprzęt poddawany jest próbom obciążeniowym – zarówno w dedykowanym programie jak i w rzeczywistości. Jeśli będziesz używać go zgodnie z przeznaczeniem, możesz być pewien że nic złego się nie wydarzy.

Czy sprzęt mogę zamontować na zewnątrz?

Jeśli marzysz o siłowni na zewnątrz to… Twoje marzenie wkrótce się spełni! Bowiem nasze konstrukcje są przystosowane do warunków ‚ekstremalnych’. Sprzęty zostały specjalnie ocynkowane, przez co wilgoć i inne czynniki zewnętrzne nie są im straszne. Musisz wybrać tylko utwardzone miejsce żeby zamocować konstrukcje do podłoża.

cross box, siłownia, klub fitness

Często zadawane pytania odnośnie stworzenia miejsca dla klientów ćwiczących trening funkcjonalny i trening crossfit

Ile miejsca potrzeba na stworzenie crossbox?

Jeśli masz już siłownię i chcesz stworzyć część do ćwiczeń crossfit, a nie wiesz czy tego rodzaju trening spodoba się Twoim klientom, warto najpierw zacząć od małego zestawu. Jeśli się sprawdzi, pamiętaj, że wszystkie nasze elementy konstrukcyjne można ze sobą łączyć! Wystarczy, że się do nas zgłosisz, a my rozbudujemy Twoje rozwiązanie. Tak naprawdę na początek wystarczy ok. 6m2. Jeśli jednak chcesz stworzyć pełną strefę treningu funkcjonalnego potrzebujesz powierzchni co najmniej 100 m2. Przejrzyj nasze rozwiązania. Są one świetnie opisane pod względem przeznaczenia i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Czy sprzęt do siłowni mogę zamontować sam?

Tak! Jak najbardziej, zamontowanie sprzętu to czysta przyjemność. Do każdego produktu dołączamy bardzo dokładną, graficznie zaprezentowaną instrukcję montażu. Jest rozpisana krok-po-kroku, prostsza niż ta dołączona do produktów z IKEI. DIY (do it yourself). Nawet jeśli sprzętu będzie dużo Twoja ekipa remontowa poradzi sobie z przykręceniem paru śrub to i tam.

*Montowanie wymaga podstawowych narzędzi – pary kluczy rozmiar 26 oraz wiertarki.

Czy podłoga do siłowni wymaga specjalnego podłoża?

To zależy na co stawiasz. Przy tworzeniu cross boxa musisz pamiętać o zapewnieniu użytkownikom bezpieczeństwa i komfortu. Jeśli sprzętu jest dużo powstaje także mało przyjemny hałas. Przy zakupie RACKów lub RIGów nie ma obowiązku używania mat, jednak jej zastosowanie zapewni bezpieczeństwo.  Zastosowanie maty podłogowej przede wszystkim zamortyzuje upadki sprzętu, ale także umożliwi trenującym wykonywanie ćwiczeń w komfortowych warunkach. Jeśli chodzi o rodzaj podłoża to musi być ono stałe (najlepiej betonowe). Pamiętaj jednak, że potrzebujesz nawiercić otwory w podłodze na przykręcenie śrub mocujących

Czy mogę stworzyć siłownię na świeżym powietrzu?

Jeśli chcesz zachęcić klientów do ćwiczenia także na zewnątrz to… Twoje marzenie wkrótce się spełni! Bowiem nasze konstrukcje są przystosowane do warunków ‚ekstremalnych’. Sprzęty zostały specjalnie ocynkowane, przez co wilgoć i inne czynniki zewnętrzne nie są im straszne. Musisz wybrać tylko utwardzone miejsce żeby zamocować konstrukcje do podłoża.

Czy sprzęt podlega gwarancji i serwisowaniu?

Oczywiście, każdy na każdy nasz produkt obowiązuje gwarancja. Większość z nich (w tym wszystkie bramy) posiadają DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĘ! Czas jej obowiązywania możesz sprawdzić na  stronach poszczególnych produktów. Szczegółowe informacje o gwarancji znajdziesz w regulaminie.

W przypadku gdy sprzęt ulegnie zewnętrznemu uszkodzeniu mogą Państwo zamówić serwis. Często jednak uszkodzenia zewnętrzne osłabiają całą konstrukcje, przez co lepiej jest wymienić wadliwą część (np. drążek wgnieciony poprzez punktowe uderzenie) na nowy produkt. W tym celu prosimy o kontakt z zespołem CrossHERO.

REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

Często zadawane pytania odnośnie zamówień na naszej stronie.

Jak mogę zapłacić za zamówienie?

Zapłacić za sprzęt można podczas zakupów na stronie: tradycyjnym przelewem, płatnością on-line lub bezpośrednio podczas odbioru produktu. Jeśli chodzi o zamówienia dedykowane dla siłowni są one realizowane po przyjęciu zaliczki w wysokości 50% kwoty zamówienia. Szczegóły płatności zostaję indywidualnie omawiane z Kupującym.

Ile wynosi czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia został przypisany poszczególnym produktom i znajduje się w jego opisie. Całkowity czas zamówienia jest równy najdłuższemu z czasów zamawianych produktów. Rzeczywiste czasy dostawy są zazwyczaj krótsze niż te, podane na stronach produktów.

Jak mogę zareklamować produkt?

Zareklamować produkt możesz wysyłając nam zgłoszenie reklamacji (np. na e-mail biuro@crosshero.pl) uwzględniające: kopię dowodu zakupu lub nr zamówienia, opis uszkodzenia, adres i telefon kontaktowy Kupującego, opcjonalnie zdjęcie uszkodzonego produktu/elementu. Sprzedawca jest zobowiązany do ustosunkowania się do reklamacji w terminie do 14 dni a także poinformowanie Kupującego o sposobie jej załatwienia. Pamiętaj, że towar przeceniony nie podlega reklamacji/zwrotowi. Szczegóły odnośnie reklamacji znajdziesz w naszym regulaminie.

Czy mogę dokonać zwrotu produktu?

Zwrotu można dokonać wysyłając oświadczenie na e-mail. Kupujący powinien w nim umieścić: kopię dowodu zakupu, numer zamówienia, numer SKU oraz pełną nazwę zwracanego produktu wraz z przyczyną zwrotu, sposób zwrotu środków (preferowany zwrot na konto bankowe) wraz z niezbędnymi danymi tj. numer konta bankowego lub adres korespondencyjny. Należy jednak pamiętać, że jedynie produkty nie noszące śladów użytkowania, kompletne, bez uszkodzonego opakowania podlegają zwrotowi. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.

Czy mogę dokonać zakupu nie rejestrując się?

Tak, możesz dokonać zakupu jako Gość. Będziesz jednak musiał podać swój adres e-mail, na który wyślemy potwierdzenie zamówienia oraz wszelkie dane niezbędne do wysyłki. Tworząc konto, podajesz tę samą ilość danych, a masz dodatkowe możliwości, np.  śledzenia swojej historii zakupów. Warto także zaznaczyć opcje otrzymywania Newsletter’a z rabatami oraz aktualnymi promocjami.

Jak mogę śledzić status zamówienia?

Nie martw się, będziemy informować Cię na bieżąco i eskortować Twoją przesyłkę aż do Ciebie dotrze! Najpierw po dokonaniu zakupu wyślemy Ci potwierdzenie. Następnie jeśli wybrałeś dostawę kurierem po przekazaniu paczki firmie kurierskiej otrzymasz kod do jej śledzenia. Będziesz mógł dokładnie sprawdzić kiedy dotrze by jak najszybciej rozpocząć trening!

Jak do was dojechać?

 To bardzo proste. Zobacz mapkę w zakładce Kontakt. Jeśli chciałbyś odebrać osobiście przesyłkę – daj nam koniecznie znać! Czasami kręcimy się ze sprzętem w pobliżu…

NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI?

jeśli wciąż masz jakieś wątpliwości NAPISZ DO NAS!


PolishEnglishGerman